Narzędzia glazurnicze

Co potrzeba by praca szła lekko, fajnie i przyjemnie. Z dobrym efektem końcowym.

Narzędzia glazurnicze

Narzędzia glazurnicze


Oczywiście że nie wszystkie wymienione narzędzia są konieczne, lecz nie da się ukryć pominąć fakty ze każda nawet drobna czynność może być łatwiejsza jeśli masz do tego odpowiednie narzędzie.

W końcu w pracy, za którą ktoś chce zapłacić liczy się czas i wysoka jakość wykonania.

Podkreślając że do samodzielnego wykafelkowania łazienki wystarczy szlifierka kątowa i kilku budżetowych narzędzi, to jednak w profesjonalnej pracy potrzebne jest tego sporo więcej.

Pomiar

Dalmierz i zwykły metr niezbędne w celu wykonania wyceny, zaprojektowania ułożenia płytek.

Wyznaczenie pionów i poziomów.

Profesjonalne poziomice, łaty budowlane oraz podstawy do dokładnego ustawienia listwy startowej Lasery liniowe, 360 stopni wraz ze statywami do wyznaczania i bieżącego sprawdzania wszelkich odchyleń poziomu i pionu.

Przygotowanie powierzchni

Młotowiertarki oraz bruzdownica do wykonania odpływów liniowych, wykonania koryt pod przewody elektryczne oraz instalacje wodne.

Pomocne szablony

Narzędzia pomocnicze do odmierzania usytuowania otworów technicznych. Odrysowania nieregularnych kształtów, kąta skosów sufitów podwieszanych. /

Narzędzia do klejów i zapraw

Wiaderko do zapraw oraz wiaderko z podziałka do odmierzania ilości wody określonej w karcie produktu zaprawy klejowej. Mieszadło elektryczne do zapraw, znacznie lepsze w użytkowaniu od wiertarki.

Pace zębate

Blaty o różnym kształcie i wymiarze zęba w zależności od płytek i stopnia przygotowania powierzchni ścian i podłogi. Blaty półokrągłe do klejów rozpływnych. Blaty ze skośnym zębem pomagające zapewnić większe krycie pod płytką. Raczka oraz osobne blaty pac w celu zaoszczędzenia miejsca, i ułatwienia czyszczenia po wykonanej pracy.

Cięcie płytek na wymiar

Maszynki ręczne do cięcia polecam firmy RUBI Pilarki z prowadnicą szynową, zapewniają równe i dość szybkie cięcie. Szlifierki kątowe do otwornic oraz wycinania trudniejszych kształtów

Wyłącznie renomowanych producentów otwornice i tarcze do cięcia, zapewniające precyzje i nieposzarpane krawędzie obrabianego materiału.

Układanie płytek

Systemy poziomowanie płytek, przyssawka wibracyjna usuwają pęcherzyki powietrza, znajdujące się pomiędzy klejem a powierzchnią płytki. Zapewniając jednolite rozłożenie i duże pokrycie kleju pod płytka, Przyssawki próżniowe ułatwiające układanie płytki. Młotek gumowy cóż to nadal przydatne narzędzie.

Tarcze polerskie ręczne oraz do precyzyjnej szlifierki oscylacyjnej.

Odkurzacz przemysłowy

do odpylania każdego cięcia. Plus przystawki pomocnicze do odpylania wykonując otwory, fazowanie, cięcie płytek.

Skrzynie narzędziowe

Niezbędne do transportu, uporządkowania i ochrony narzędzi.

Stół glazurniczy

Na małych powierzchniach wole wykorzystać skrzynie narzędziowe do tej roli. Na zdjęciu stanowisko robocze zwykle do przygotowywania płytek. Blat stołu często zastępuje płyta styropianu, z prostego powodu mianowicie zawsze jest dostępny na każdej nowej budowie a także zatrzymuje pylenie od spodu ciętej płytki

Stanowisko Glazurnicze

Narzędzia to nie wszystko

We wpisie tym starałem się wymienić większość dla mnie niezbędnych narzędzi w pracy glazurniczej. Lecz warto pamiętać że narzędzia to nie wszystko. Wiadomo że dobry muzyk zagra świetnie na słabej gitarze, lecz kiepski muzyk nie wydobędzie dobrego brzmienia nawet z najlepszej gitary. Tak to prawda ze do wykończenia łazienki wystarczy szlifierka kątowa. Wystarczy jeśli ma się dużą wprawę w jej używaniu. Wszystko inne jednak doświadczonej osobie pomoże zaoszczędzić czas, i podnieść jakość pracy bez zwiększonego wysiłku. W końcu chyba na tym polega profesjonalizm pracy.