Jak zorganizować mikro warsztat/garaż

5 pomysłów na przechowywanie narzędzi, oszczędzając miejsce.

1. Półki ścienne

Zamiast klasycznych regałów, które zabierają sporo miejsca a zarazem powodują ogromy bałagan. Polecam samodzielną budowe półek na wymiar, lecz głebokości maksymalnie 15 cm. Jest to wystarczająca głebokość na ktorej możemy zmięścić narzędzia, materiały etc. nadal zachowując porządek oraz co ważniejsze wystarczy krotkie spojrzenie by wiedzieć gdzie co jest. Niewielka głebokość niezabiera też miejsca warsztatowego.

Organizacja Warsztatu

2. Organizery na drobnice

To obowiązkowa pozycja w każdym warsztacie.

OrganizerNaDrobnice
OrganizerNaDrobnice

3. Organizery systemowe na narzędzia

Dobry system posiada możliwość łączenia w stos organizerów narzędziowych oraz tych na drobnice (śrubki i tym podobne). Fajnie gdy posiada możliwość montażu ściennego, ale co najważniejsze całośc jest na kołąch. Czy to przez skrzynie typu Cart czy inne platformy jezdne.

Organizery te umożliwiają przeniesienie naszych narzędzi i materiałów poza nasz warsztat (na budowę, remont u klienta etc.)


Godne zainteresowania są organizery:

  • QBRICK seria ONE - proste, mocne organizery do pracy na budowie
  • QBRICK seria PRO - mocne, małych rozmiarów do pracy u klienta (szczególnie w boku)
  • DeWALT seria TSTAK - jeśli jesteśmy fanem narzędzi DeWALT
  • Milwokee seria PACKOUT - jeśli dysponujemy większą gotówka

Kazdy z wymienionych systemów pomimo sporego podobieństwa posiada cechy które w zależności od naszych potrzeb są wadą lub zaletą (np. niemożliwość stawania na skrzyniach Packout, gruba niewykorzystana klapa w systemie ONE etc.)

4. Kółka jezdne na wszystkim co możliwe

Możliwość Łatwego przemieszczania pomaga w organizacji warsztatu nie utrudniając nam pracy.

SkrzynieNaKolach

5. Wielofunkcyjność

Szerokie pojęcie, u mnie przejawia się na przykład tym że skrzynie narzędziowe pełnia role przechowywania ale także podstawy pod blat roboczy etc.

Pamiętaj to nie brak miejsca w warsztacie jest problemem, a brak "systemu" przechowywania w którym każda rzecz ma swoje z góry określone miejsce.